Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

TŘÍ KRÁLOVÁ sbírka v Senátu

Tisková zpráva, 10. 1. 2017
Již posedmé pozval Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí do Senátu tříkrálové koledníky, politiky, zástupce církví či univerzit ke slavnostní snídani při příležitosti Tříkrálové sbírky.  

Slavnostní snídaně, která se konala 10. ledna, se zúčastnili poslanci KDU-ČSL v čele
s místopředsedou strany a ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a ministrem kultury Danielem Hermanem, senátoři Parlamentu ČR, zástupci církví, univerzitní profesoři či umělci. K přítomným promluvili Zdenek Wasserbauer, generální vikář pražské arcidiecéze či profesor Tomáš Halík.

„Tříkrálovou snídani jsme uspořádali již posedmé jako přátelské novoroční setkání. Chceme jednak podpořit Tříkrálovou sbírku, která je největší charitativní akcí v ČR a zároveň je naším cílem podpořit celospolečenský dialog mezi politiky, vědci či duchovními o dalším směřování naší vlasti,“ uvedla Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu zvolená za Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.

V roce 2016 bylo při koledování v Senátu vybráno 23.740 Kč. Většina prostředků je využita v místě, kde byly vykoledovány. Prostředky, které byly vybrány letos v Senátu, budou určeny například na pomoc rodinám s dětmi v tísni, výstavbu nového výtahu v Centru pro tělesně postižené v Praze – Třeboradicích nebo na založení charitního komunitního centra v Kolíně. Desetina prostředků Tříkrálové sbírky je věnována na pomoc v zahraničí, část prostředků vybraných v Senátu proto poputuje na podporu České nemocnice v Ugandě. 

Zdroj:

Další aktuaility a média

2007.2016

Členská schůze MO ČZS Ratíškovice

  Členská schůze MO ČZS Ratíškovice    

Více informací

2007.2016

Schůze MO KDU-ČSL a nezávislí Radějov

  Schůze MO KDU-ČSL Radějov.  

Více informací

2007.2016

Školní ples v Ratíškovicích 2018

  Školní ples v Ratíškovicích 2018! Děkuji všem žákům 9....

Více informací

2007.2016

PIŠKVORKY-ÁDA aneb sobotní turnaj v piškvorkách na klubovně Junáka Ratíškovice!

  "PIŠKVORKY-ÁDA" Junák...

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.