Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

TŘÍ KRÁLOVÁ sbírka v Senátu

Tisková zpráva, 10. 1. 2017
Již posedmé pozval Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí do Senátu tříkrálové koledníky, politiky, zástupce církví či univerzit ke slavnostní snídani při příležitosti Tříkrálové sbírky.  

Slavnostní snídaně, která se konala 10. ledna, se zúčastnili poslanci KDU-ČSL v čele
s místopředsedou strany a ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a ministrem kultury Danielem Hermanem, senátoři Parlamentu ČR, zástupci církví, univerzitní profesoři či umělci. K přítomným promluvili Zdenek Wasserbauer, generální vikář pražské arcidiecéze či profesor Tomáš Halík.

„Tříkrálovou snídani jsme uspořádali již posedmé jako přátelské novoroční setkání. Chceme jednak podpořit Tříkrálovou sbírku, která je největší charitativní akcí v ČR a zároveň je naším cílem podpořit celospolečenský dialog mezi politiky, vědci či duchovními o dalším směřování naší vlasti,“ uvedla Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu zvolená za Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.

V roce 2016 bylo při koledování v Senátu vybráno 23.740 Kč. Většina prostředků je využita v místě, kde byly vykoledovány. Prostředky, které byly vybrány letos v Senátu, budou určeny například na pomoc rodinám s dětmi v tísni, výstavbu nového výtahu v Centru pro tělesně postižené v Praze – Třeboradicích nebo na založení charitního komunitního centra v Kolíně. Desetina prostředků Tříkrálové sbírky je věnována na pomoc v zahraničí, část prostředků vybraných v Senátu proto poputuje na podporu České nemocnice v Ugandě. 

Zdroj:

Další aktuaility a média

2007.2016

Šijeme roušky v Ratíškovicích! Chráním tebe, chráním sebe!

 

Více informací

2007.2016

Návštěva Nemocnice Kyjov

 

Více informací

2007.2016

Návštěva Nemocnice TGM Hodonín

 

Více informací

2007.2016

Zasedání Senátu - mimořádná situace vyžaduje mimořádná řešení!

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.