Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Slovo senátorky Anny Hubáčkové - obecni zpravodaje v regionu 12/2020

 

Slovo senátorky Anny Hubáčkové

obecni zpravodaje v regionu

12/2020

 

Téměř celý letošní rok s sebou nese mnohá omezení, která se dotýkají všech povinností i radostí každodenního života. Všechny z nás zasáhly okolnosti kolem pandemie COVID-19. Mnoho našich aktivit jsme museli utlumit, jiné se zase naučit. Problémy se zvládnutím pandemie nejvíc dopadají na naše zdravotníky. Velmi si vážím jejich práce a nasazení. Beze sporu jim za to patří velký dík. Sama jsem se snažila pomáhat. Sháněla jsem roušky, ochranné štíty a zdravé potraviny. Děkuji všem, kteří také jakkoli pomáhali a hlavně se chovali zodpovědně a ohleduplně k ostatním.

Ve stínu pandemie ovšem kauzy i projekty pokračují dál. Pro náš region nejdůležitější kauza, ochrana zdroje pitné vody a těžba štěrkopísků u Uherského Ostrohu, zaznamenala několik změn. Byly podány čtyři žaloby, na základě kterých soud zatím rozhodl o zrušení dobývacího prostoru a báňský úřad musí celou věc znovu projednat. Soud nevzal jako účastníky řízení všechny obce, proto byla k Nejvyššímu správnímu soudu podána kasační stížnost. Nebezpečí stále není zažehnáno.

Také přípravy na dálnici D55 (nynější R55) se daly do pohybu. V září byla zahájena stavba úseku Babice – Staré Město a v příštím roce bude stavba pokračovat až do Moravského Písku. Další úseky v našem regionu budou zahájeny 2022 a později. Velmi mě potěšilo, že se městu Hodonín podařilo úspěšně projednat stavbu lávky u ZOO, jelikož jsme na projektu spolupracovali. Je sice povolena jako stavba dočasná, ale už příští rok po ní můžeme chodit nebo jezdit na kole! Dále probíhají přípravy stavby kruhové křižovatky na Pánově.

Využívám všech možných příležitostí, aby významné stavby a problémy našeho regionu byly řešeny a byly na ně i finance. V hledání těchto příležitostí budu pokračovat i v roli zastupitelky Jihomoravského kraje. Dovolte mi poděkovat Vám všem, kteří jste mne svým hlasem podpořili ve volbách do kraje.

Nyní se blíží čas Vánoc, svátků klidu, pokoje a sounáležitosti. Snad vánoční atmosféra překryje tu, která je tu s námi celý rok. Přeji Vám, ať prožijete tento čas v kruhu rodinném a hlavně ve zdraví.

Věřím, že rok 2021 bude alespoň o kapku lepší!

Anna Hubáčková, senátorka za Hodonínsko

Mohlo by se vám líbit...

 

 

Další aktuaility a média

2007.2016

Křest knihy Zázrak jménem voda v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Veřejné slyšení v Senátu k petici - Voda je život

   

Více informací

2007.2016

Požehnání moji senátní kanceláře v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Tříkrálová sbírka letos trochu netradičně

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.