Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Senátorský klub KDU-ČSL chce zjednodušit zakládání chráněného účtu pro lidi v exekucích – kdu.cz - 16.12.2020

 

Senátorský klub KDU-ČSL chce zjednodušit zakládání chráněného účtu pro lidi v exekucích

kdu.cz

16.12.2020

 

 

Tisková zpráva

Senátorky a senátoři dnes rozhodnou o zřízení chráněného účtu pro lidi v exekucích a klub KDU-ČSL a nezávislí chtějí celý proces maximálně zjednodušit. „Nejedná se jen o jeho zřízení, ale i vlastní operace na chráněném účtu,“ vysvětluje senátorka Anna Hubáčková, která právě na toto téma podává pozměňující návrh.

Oproti sněmovní verzi má podle Hubáčkové pro zřízení účtu stačit, že je platební účet povinného postižen exekucí nebo pokud povinný případně doloží, že je proti němu vedena exekuce. Plátce nově nebude muset zasílat sůj příjem nejprve na běžný účet postižený exekucí, z něhož jej peněžní ústav teprve následně převede na chráněný účet, ale povinná osoba bude peníze dostávat rovnou na chráněný účet. „Jde o významnou a systémovou normu, která chce pomoci především rodinám v exekucích,“ uvedla Hubáčková.

Senát dnes také rozhodne ohledně novely o zálohovém výživném. „Chceme zlepšit situaci samoživitelských rodin, které sice využily všechny zákonné možnosti, ale přesto jim výživné pro děti od druhého rodiče nechodí,“ uvedla předsedkyně výboru Miluše Horská. Podle jejích slov v těchto záležitostech musí jít spor rodičů stranou a musí se hájit hlavně zájmy dítěte. Náklady na nezaplacené výživné převezme stát a dlužnou částku bude pak po neplatiči vymáhat. „Tuto normu podporujeme. Vyspělá společnost se má postarat o ty nejzranitelnější a pokud to jsou děti, tak tím spíš,“ dodala Horská.

Další aktuaility a média

2007.2016

171.výročí narození T.G.Masaryka - Hodonín

   

Více informací

2007.2016

8. schůze Senátu - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

9. schůze Ústavně-právního výboru - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

Jednání pléna Senátu - projednání tzv. Pandemického zákona

   

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.