Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Senát rozhodne o novém vedení, v čele má zůstat Vystrčil (ODS) -forum24.cz – 10.11.2020

 

Senát rozhodne o novém vedení, v čele má zůstat Vystrčil (ODS)

forum24.cz 

10.11.2020

 

Senát ve středu rozhodne o svém povolebním uspořádání na další dva roky. Vedení horní komory by se příliš změnit nemělo. V čele Senátu podle dohod senátorských frakcí zůstane Miloš Vystrčil (ODS), počet místopředsedů se sníží z pěti na čtyři. Novou tváří mezi nimi má být Jitka Seitlová, která nahradí svou kolegyni z klubu KDU-ČSL Miluši Horskou. Místopředsedy horní komory zůstanou Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů a Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09.

Početně nejmenší frakce, tedy klub PROREGION, který sdružuje senátory ANO a ČSSD, a klub hnutí Senátor 21 a Pirátů nebudou mít zastoupení v užším vedení horní komory. Místo ve vedení po Milanu Štěchovi (ČSSD), který po čtvrt století v říjnových volbách mandát neobhájil, tak zůstane neobsazené.

Senátní výbory se o jeden rozšíří rozdělením zdravotního a sociálního. Sociální výbor povede Horská, šéfem zdravotního výboru bude nový senátor a bývalý ředitel brněnské fakultní nemocnice Roman Kraus (ODS), který vystřídá primáře novorozeneckého oddělení olomoucké fakultní nemocnice Lumíra Kantora (za KDU-ČSL).

Vedení ostatních výborů se příliš nezmění s výjimkou těch předsedů, kteří podobně jako Štěch mandát neobhájili. V čele mandátového a imunitního výboru bude po Ivo Bárkovi (ČSSD) bývalý předseda senátorů sociální demokracie Petr Vícha, ústavně-právní výbor po Miroslavu Antlovi (za ČSSD) povede Tomáš Goláň (za Senátor 21) a výbor pro záležitosti EU bude místo někdejšího rektora Karlovy univerzity Václava Hampla (za KDU-ČSL) vést bývalý rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek z klubu Starostů.

Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu nadále povede Vladislav Vilímec (ODS), výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Zbyněk Linhart (za STAN), výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiří Drahoš (za STAN) a výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer (nezávislý).

Staronové předsedy mají mít jen dvě ze senátních komisí. V čele komise pro krajany zůstane Tomáš Czernin (TOP 09), v čele komise pro sdělovací prostředky Václav Chaloupek z klubu Starostů. Seitlovou v čele komise pro práci Kanceláře Senátu vystřídá Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) a nového předsedu klubu ANO a ČSSD Jaroslava Větrovského (za ANO) v čele volební komise nahradí Jan Tecl (ODS).

Za bývalého senátora ČSSD Miroslava Nenutila do čela komise pro rozvoj venkova nastoupí Jiří Vosecký (SLK). Vedení ústavní komise po dalším bývalém senátorovi ČSSD Jiřím Dienstbierovi převezme Zdeněk Hraba (za STAN) a předsednictví komise, která se věnuje protipovodňovým opatřením a nedostatku vody v krajině, získá po bývalém senátorovi ODS Jiřím Burianovi jeho stranický kolega Rostislav Koštial. Senátní komise pro posouzení auditů EU se změní na komisi pro dohled nad poskytováním dotací z veřejných rozpočtů. Místo nového předsedy senátorů ODS Zdeňka Nytry ji povede Lukáš Wagenknecht (za Piráty).

 

Další aktuaility a média

2007.2016

171.výročí narození T.G.Masaryka - Hodonín

   

Více informací

2007.2016

8. schůze Senátu - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

9. schůze Ústavně-právního výboru - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

Jednání pléna Senátu - projednání tzv. Pandemického zákona

   

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.