Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Rozhodnuto. Štěrkopísek na Ostrožsku těžit můžou! - Slovácké noviny 18.1.2019

 

Rozhodnuto. Štěrkopísek na Ostrožsku těžit můžou

Téma: Senátní klub

18.01.2019 Slovácké noviny - regionální týdeník Strana 4 Zprávy ze Slovácka

PETR TUREK

 

 

Námitky a odmítavé postoje vodařů a obcí smetl báňský úřad ze stolu Uherský Ostroh – Obvodní báňský úřad minulou středu stanovil dobývací prostor pro těžbu štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem. A zamítl námitky vodařů a obcí, kteří proti těžbě zorganizovali petice. Ty podpořily tisíce lidí. „Z rozhodnutí jsem velmi zklamaná, zvláště nyní, když vidíme, že obce vodu ztrácejí, a dokonce ji musejí dovážet,“ reagovala senátorka Anna Hubáčková. Ta mimo jiné poslední petici proti těžbě, kterou podepsalo téměř dvanáct tisíc lidí, představila v horní komoře parlamentu. Ta ji podpořila. „Za naši obec i Vodovody a kanalizace Hodonín budeme připravovat odvolání,“ prohlásila senátorka.

PATNÁCT DNÍ NA ODVOLÁNÍ

Pro odvolání začala plynout patnáctidenní lhůta. „Pokud účastníci řízení podají odvolání na obvodním báňském úřadě, tak ten má měsíc na to, aby ho zhodnotil a postoupil Českémubáňskému úřadu. Ten ve lhůtě rozhodne,“ sdělil ústřední báňský inspektor Bohuslav Machek. Český báňský úřad může podle Machka rozhodnutí o stanovení dobývacího prostoru o rozloze téměř půl kilometru čtverečního potvrdit, změnit nebo jej vrátí k dalšímu projednání. Pravomocné rozhodnutí o stanovení dobývacího prostoru umožní těžaři, pražské

společnosti České štěrkopísky, požádat o povolení těžit. Termín započetí dobývání stanovil Obvodní báňský úřad do tří let od nabytí právní moci rozhodnutí o povolení hornické činnosti ve stanoveném dobývacím prostoru u Moravského Písku.

***

Kraj: Proti rozhodnutí o těžbě se odvoláme Několik odvolání zamíří v následujících dnech na Obvodní báňský úřad pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Obce, hodonínské Vodovody a kanalizace a nově i krajské vedení ve Zlíně a v Brně se chtějí postavit proti rozhodnutí báňského úřadu. Ten minulý týden stanovil dobývací území pro těžbu štěrkopísku u Moravského Písku. „Nechali jsme zpracovat znalecký posudek, který potvrdil obavy z možného ohrožení jímacího území vodního zdroje Bzenec I a Bzenec III, zásobujícího zhruba sto tisíc obyvatel Hodonínska a okolí pitnou vodou. Odvoláním proti aktuálnímu rozhodnutí vyjádříme svůj pevný postoj,“ řekl po zasedání rady jihomoravský hejtman Bohumil Šimek. Jak doplnil radní Vít Rajtšlégr, odvolání nyní připravuje odbor životního prostředí krajského úřadu. Patnáctidenní lhůta pro něj začala plynout minulou středu. Odvolání bude následně řešit Český báňský úřad. (pt)

 

Další aktuaility a média

2007.2016

Obhajoba pozměňovacího návrhu v Poslanecké sněmovně

Více informací

2007.2016

Den válečných veteránů

 

Více informací

2007.2016

Pracovní schůzka k akci MISS ROMA 2020

 

Více informací

2007.2016

Pracovní jednání v Hodoníně a Hustopečích

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.