Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Pro hospodské, komentují slogan lidé – Brněnský deník – 1.10.2020

Pro hospodské, komentují slogan lidé

Brněnský deník

1.10.2020

 

 

Volebními slogany se snaží upoutat politici na jihu Moravy voliče. Některé vzbuzují mezi lidmi vášně. Třeba heslo SPD na autobusu k inkluzi.
Jižní Morava – Jako superman je vyobrazený znojemský starosta a kandidát do Senátu za Znojemsko Jan Grois na koláži, kterou vytvořil znojemský kreativec Martin Grus. Deník Rovnost se zaměřil na pikantnosti i zajímavé billboardy v předvolební kampani. Na začátku října budou kromě voleb do krajského zastupitelstva také do Senátu za Brno-město, Vyškovsko a Znojemsko.
Grois je jedním ze sedmi lidí, kteří bojují o místo v Senátu za posledně zmíněný obvod, a tak se snaží být před volbami co nejvíce vidět. „Když jsem viděl jeho plakát, říkal jsem si, to je pohled, jak z plakátu Supermana. A v tu chvíli mi to vnuklo nápad. Dlouho jsem nedělal žádnou fotomontáž, tak co se hecnout a udělat takovej filmovej poster,“ sdělil Grus na sociální síti. Výsledná koláž je složená z osmi fotek. Za Groisem vyčnívá radniční věž. „Zabralo to asi tři hodiny práce,“ zmínil kreativec.
Grois vzal fotomontáž s nadhledem. „Pro mě zatím nejlepší vtip na volby. Jseš dobrej,“ reagoval na práci Gruse.
Lidovci na Hodonínsku se snaží zaujmout na billboardu sloganem Nenecháme vás na suchu. Lidé si jej však mohou vyložit po svém. „Je to dobrý politický slogan. Každopádně by jej mohli využít i hospodští u svých výčepů, aby potěšili žíznivé hosty,“ svěřila se třeba Simona Klimková z Vracova na Hodonínsku.
JDE O PITNOU VODU
Senátorka a kandidátka do krajského zastupitelstva Anna Hubáčková vysvětlila, že heslo upozorňuje na kauzu plánované těžby štěrkopísku u Moravského Písku. Proti jsou dlouhodobě obyvatelé, obce i kraj. Bojí se znečištění zdroje pitné vody. „Šla jsem ' s tímto sloganem už do senátních voleb. V kauze jde o pitnou vodu pro více než sto čtyřicet tisíc obyvatel a také klimatické podmínky jsou stále horší. Proto slogan zůstává,“ řekla.
Heslo viděla i u konkurence. „Nevím, jestli mám být ráda, že se připojí k boji za vodu, nebo zlobit, že mi ukradli slogan,“ zmínila Hubáčková.
Jako kontroverzní se ukázala reklama SPD na autobusu brněnské hromadné dopravy se sloganem Zdravé školství bez inkluze. Jeden z řidičů Josef Prokeš s ní odmítl vyjet. Bral to jako útok na své děti. Jeho dcera je autistka a navštěvuje běžnou školu. „Situaci jsme s řidičem vyřešili k oboustranné spokojenosti. Dopravní podnik by za žádných okolností nepřijal reklamu, která odporuje zákonu,“ uvedla mluvčí Hana Tomaštíková.
Brněnská primátorka Markéta Vaňková je v kontaktu s generálním ředitelem podniku Milošem Havránkem kvůli případné regulaci politické reklamy. „Až bude mít návrh k dispozici, prodiskutujeme ho. Určitě se to nevyjasní v řádu dní,“ poznamenala.
Podle politologa Miloše Gregora se tím ovšem naopak zviditelnila SPD. „Její voliči mívají radikálnější názory na dění ve společnosti. Odmítání inkluze je dlouhodobý program strany,“ komentoval.
Předvolební zajímavosti v kraji
Superman Grois: Starosta Znojma inspiroval kreativce ke koláži superhrdiny postojem na předvolební fotce.
Nenecháme vás na suchu: Předvolební slogan lidovců na Hodonínsku upozorňuje na kauzu těžby štěrkopísku. Někteří v něm mohou vidět podporu alkoholu.
Zdravé školství bez inkluze: Heslo SPD na autobusech v Brně pohoršilo jednoho z řidičů, s vozem odmítl vyjet.
Autor: MICHAL HRABAL ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI

Další aktuaility a média

2007.2016

171.výročí narození T.G.Masaryka - Hodonín

   

Více informací

2007.2016

8. schůze Senátu - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

9. schůze Ústavně-právního výboru - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

Jednání pléna Senátu - projednání tzv. Pandemického zákona

   

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.