Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Polívka i Kubišová. Do boje o Senát zasahují i osobnosti – denik.cz – 9.10.2020

 

Polívka i Kubišová. Do boje o Senát zasahují i osobnosti

denik.cz

 9.10.2020

 

Jihomoravané dnes a zítra rozhodnou o svých zástupcích v Senátu na dalších šest let.

OLDŘICH HALUZA ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI

Jižní Morava Podpora známých osobností, vzájemné ostré výpady protikandidátů, vnitrostranické dohady o podpoře stávajícího senátora. I takové události doprovází atmosféru před druhým kolem senátních voleb v kraji. Lidé rozhodnou o senátorech dnes a zítra v Brně, části Hodonínska, na Znojemsku a Vyškovsku.

V brněnském obvodu obsadí senátorské křeslo buď Roman Kraus nebo Anna Šabatová. Luděk Maar z brněnského Komína ještě neví, pro koho se rozhodne. „Zjistím si víc informací o postupujících a teprve pak se rozmyslím, komu hlas hodím,“ prohlásil Brňan.

Politolog z Masarykovy univerzity Lubomír Kopeček považuje brněnské klání za jedno z nejvyrovnanějších v celé České republice. „Matematicky má sice zřejmě výhodu vítěz prvního kola Kraus, ale výsledný odstup byl malý. Šabatová pro něho představuje silnou konkurenci,“ zhodnotil Kopeček.

Oba kandidáti spoléhají na podporu řady známých osobností. Za Krausem stojí primátorka Brna Markéta Vaňková, pravděpodobný hejtman Jan Grolich nebo herec Bolek Polívka. Pro Šabatovou se vyslovili současný senátor Zdeněk Papoušek, bývalá členka horní komory Eliška Wagnerová či zpěvačka Marta Kubišová. „Jejich podpora může být důležitý impulz pro voliče, aby přišli k volbám ve druhém kole,“ zmínil Kopeček.

Jak už Rovnost informovala, kampaně finálních znojemských uchazečů o Senát, starostů Tomáše Třetiny a Jana Groise, se nesla v duchu házení špíny na soupeře.

Na Vyškovsku o senátorské křeslo usilují lékař Karel Zitterbart a bývalý poslanec Jaroslav Klaška. „Až do konce týdne budu navštěvovat vesnice a města. Rád se s lidmi potkám a proberu s nimi své vize a plány,“ sliboval Zitterbart.

Voliče kandidáti oslovují i na sociálních sítích. „Také ve vašem okolí určitě znáte silnici, která potřebuje opravit. Pozořicko, Šlapanicko, napojení Šlapanic na dálnici D1,“ vyjmenoval priority Klaška.

Důležitou roli může nakonec ještě sehrát po osmnácti letech končící senátor Ivo Bárek. Do druhého kola totiž podpořil Zitterbarta.

Těsný souboj slibuje i střet stávajícího senátora Iva Valenty a starosty Josefa Bazaly v obvodu 81, kam spadá část Hodonínska. Valentu podpořil předseda Senátu Miloš Vystrčil, přes nesouhlas některých svých kolegů včetně Pavla Novotného. Bazala se může opřít třeba o senátorku Anny Hubáčkové.

MEDIÁLNÍ DATA

 

 

Další aktuaility a média

2007.2016

Hodonínsko: děti z poničených obcí baví dobrovolníci. Na příměstských táborech - denik.cz - 21.7 2021

  Hodonínsko: děti z poničených obcí baví dobrovolníci. Na...

Více informací

2007.2016

Pro děti z tornádem zasažených obcí připravili výlet, uhradí jim i tábor - blansko.cz - 16.7.2021

Pro děti z tornádem zasažených obcí připravili výlet, uhradí jim i...

Více informací

2007.2016

Vavrouškovu cenu ulovil Pernický, rybář z kauzy Bečva; pedagožka Korvasová a mladý vědec Mikát - asz.cz - 14.7.2021

  Vavrouškovu cenu ulovil Pernický, rybář z kauzy Bečva; pedagožka Korvasová a...

Více informací

2007.2016

Schůzka vedoucího Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v ČR pan Liang-Ruey KE v Senátu v souvislosti s finančním darem JMK pro postižené obce tornádem

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.