Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Obavy o pitnou vodu na Hodonínsku – vodarenstvi.cz – 2.12.2020

 

Obavy o pitnou vodu na Hodonínsku

vodarenstvi.cz 

2.12.2020

 

Deník informoval, že právní zástupkyně obcí a měst z Hodonínska podala kasační stížnost proti rozsudku krajského soudu, který sice zrušil rozhodnutí o dobývacím prostoru u Moravského Písku pro těžbu štěrkopísku u zdroje pitné vody a vrátil jej zpět Českého báňského úřadu k vypořádání se s několika okolnostmi těžebního záměru.

„Soud se nevyrovnal s námitkami obcí, dokonce některé obce ani nevzal jako účastníky řízení,“ přiblížila podle Deníku senátorka a odpůrkyně těžby Anna Hubáčková hlavní důvody toho, proč byla za obce podaná kasační stížnost. K rozhodnutí krajského soudu jsou kritické také hodonínské Vodovody a kanalizace. „Samotné zrušení rozhodnutí však není možné vnímat jako vítězství, jelikož samotná podstata problému – a to reálné zvýšení rizika pro zdroj pitné vody zásobující 140 tisíc obyvatel – nebyla vůbec řešena,“ stojí ve veřejném prohlášení vodovodů.

Báňský úřad se proti rozsudku neodvolal. „Možnosti kasační stížnosti u Nejvyššího správního soudu jsme nevyužili,“ potvrdil v úterý mluvčí Státní báňské správy Bohuslav Machek. Deník dále připomněl, že posledním termínem pro podání kasační stížnosti byl 30. listopad. „Povolovací proces k záměru u Uherského Ostrohu se táhne již tolik let, že se v něm málokdo vyzná. Správní orgány zároveň čelí značnému tlaku médií a dotčené veřejnosti. Také proto jsme se rozhodli nepodat kasační stížnost a nechat Český báňský úřad v klidu znovu rozhodnout, přestože s některými důvody, proč soud žalobě vyhověl, nesouhlasíme,“ sdělil advokát zastupující společnost České štěrkopísky Tomáš Uherek.

Autor: Vodárenství.cz || Redakce

Další aktuaility a média

2007.2016

171.výročí narození T.G.Masaryka - Hodonín

   

Více informací

2007.2016

8. schůze Senátu - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

9. schůze Ústavně-právního výboru - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

Jednání pléna Senátu - projednání tzv. Pandemického zákona

   

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.