Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Nesouhlasíme s těžbou štěrkopísku na Hodonínsku, odvoláme se! - Tisková zpráva 11.1.2019

 

Nesouhlasíme s těžbou štěrkopísku na Hodonínsku, odvoláme se

tisková zpráva

11.1.2019

 

 

Ve středu 9. ledna 2019 vydal Obvodní báňský úřad Brno rozhodnutí, a přiblížil možnost těžby štěrků v blízkosti prameniště pitné vody pro přibližně 140 tisíc lidí. Zásoby pitné vody se tímto krokem dostávají do značného ohrožení.

"Jako senátorka Hodonínska jsem se starosty mého obvodu připravena chránit naši pitnou vodu a ve spolupráci s vodárenskou společností podat odvolání ke stanovení dobývacího prostoru," říká senátorka Anna Hubáčková /KDU-ČSL a nezávislí/. Upřesnila, že společně se starosty je připravena bránit se pomocí žaloby. "Nechrání–li nás stát, musíme bojovat sami," dodává Hubáčková.

S těžbou nesouhlasí celý region, jasně to vyjádřili občané peticí, která byla projednána Senátem s nesouhlasným stanoviskem. Těžbu jako velmi rizikovou vyhodnotilo několik odborných posudků. Ministerstvo životního prostředí nevyhovělo žádostem o přehodnocení kladného stanoviska EIA z roku 2015, nebralo ohled například na klimatické změny a sucho, jehož projevy jsou výrazné na celém území ČR (nejen v regionu Hodonínsko).

"Jak je tedy Ministerstvo životního prostředí připraveno chránit vodu? Jak nás chce přesvědčit, že jejich 58 podmínek z procesu EIA bude dodrženo, když samo nerespektuje ani stanovisko své odborné organizace, a to České geologické služby?," ptá se senátorka Hubáčková. Podle ní totiž doposud neproběhla ani veřejná oponentura posudků, kterou doporučil Senát ve svém usnesení k petici.

KDU-ČSL se tématu věnuje už od minulého června, kdy několik starostů Hodonínska, včetně senátorky Anny Hubáčkové, veřejně vystoupilo proti těžbě štěrkopísku.

 

 

Více na: 

 

Další aktuaility a média

2007.2016

PETICE ZA ÚSTAVNÍ OCHRANU VODY A PŮDY

  MOŽNO PODEPSAT ELEKTRONICKY   ZDE        

Více informací

2007.2016

SENÁT SCHVÁLIL SNAZŠÍ ŘEŠENÍ DLUHŮ Z DĚTSTVÍ - Radio Praha 15.8.2019

  SENÁT SCHVÁLIL SNAZŠÍ ŘEŠENÍ DLUHŮ Z DĚTSTVÍ,...

Více informací

2007.2016

Časopis Senát 3/4 2019

        Čtěte více na:     

Více informací

2007.2016

Výjezdní zasedání Stále komise pro rozvoj venkova v Žatci

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.