Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Nebe nad Břeclaví ozdobili letečtí akrobaté - 22.7.2019

 

 

Čeští piloti vybojovali 2 medaile na Mistrovství světa v akrobacii letounů Intermediate 2019, které se v předešlém týdnu odehrálo v Břeclavi. Za jednotlivce vybojoval bronz Michal Tvrzník a v kategorii týmů dosáhli Češi na stříbro.

Celou soutěž završil Letecký den s akrobatickou exhibicí a programem pro veřejnost. Aeroklub Břeclav ve spolupráci s Aeroklubem České republiky uspořádal ve dnech 8. – 13. července Mistrovství světa v letecké akrobacii 2019 v kategorii Intermediate. Po celou dobu jeho trvání měli návštěvníci možnost sledovat v okolí letiště úžasné akrobatické sestavy soutěžících pilotů. O titul mistra světa bojovali piloti z 8 zemí (České Republiky, Rakouska, Itálie, Německa, Polska, Ukrajiny, Velké Británie a Maďarska).

Břeclav hostila mistrovství světa poprvé v historii. Naposledy se konalo před pěti lety v Jihoafrické republice. Kategorie Intermediate je charakteristická tím, že akrobatické prvky, které piloti provádějí ve vymezeném vzdušném prostoru, tzv. akroboxu, jsou proveditelné i s letadly o nižších výkonnostních a aerodynamických parametrech než jsou moderní letouny typu Extra 300 nebo Sbach. Diváci tak mohli vidět například i letoun Zlín 50 LS, CAP 21, neboExtru 200. Kromě zkušených závodníků startovali i úplní nováčci, „Je to moje první podobná soutěž, chci si ji hlavně užít a nabýt zkušenosti.“, řekla mezi soutěžícími jediná žena Elisa Bretterebner z Rakouska.

Celá akce vyvrcholila v sobotou 13.7. Leteckým dnem, na jehož začátku dekorovali vítězné letce senátorka ing. Bc. Anna Hubáčková, starosta města Břeclav Bc. Svatopluk Pěček, místostarosta a krajský zastupitel Mgr. Richard Zemánek, krajský zastupitel Mgr. Jan Grolich a prezident Aeroklubu ČR ing. Vladimír Machula. Mistrem světa v kategorii Intermediate se stal Igor Černov z Ukrajiny, vicemistrem Christian Auer z Rakouska a na třetí medailovou pozici se probojoval právě Michal Tvrzník z České republiky. Kategorii týmů pak ovládli piloti Ukrajiny, v těsném závěsu se umístili piloti České republiky a třetí skončili piloti Velké Británie.

Letecký den ozdobil svou freestyle exhibicí Marek Hyka, úřadující mistr ČR v kategorii Unlimited. Jeho partner Unipetrol dodal do doprovodného programu hned několik atrakcí a společně pak udělali autogramiádu. Fanoušci se tak mohli na letadlo současného mistra podívat zevnitř. Velký zájem návštěvníků upoutaly také letouny Let L-410NG z kunovického AicraftIndustries, L-29 Delfín,dvojplošník Boeing Stearman,dvoumotorový Beechcraft C-45H a v neposlední řadě také akrobacie legendárního Blaníka L-13AC. Letecký den byl věnován břeclavskému rodákovi Jindřichu Broučkovi, šéfpilotovi Tomáše Bati. Nadace T. Bati zapůjčila panely s informacemi o rozvoji obchodního letectví v Baťově firmě pod vedením J. Broučka.

Více na:

Další aktuaility a média

2007.2016

Poděkování spolkům v Ratíškovicích

 

Více informací

2007.2016

Tradiční novoroční setkání s diplomatickým sborem v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl zpřísnit tresty - Blesk.cz 15.1.2020

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl...

Více informací

2007.2016

Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi senátory, výhrady má jediný - aktualne.cz - 13.1.2020

  Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi...

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.