Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Lidovci kritizují nový stavební zákon - Stavebni-forum.cz 18.11.2019

 

 

Lidovci kritizují nový stavební zákon

18.11.2019

Stavebni-forum.cz

 

KDU-ČSL kritizuje připravovanou novelu stavebního zákona, která se podle lidovců vzdaluje potřebám občana a zvyšuje prostor pro korupční jednání.

Novela stavebního zákona má urychlit a zjednodušit povolování staveb. Vláda v půli roku schválila jeho věcný záměr, harmonogram počítá s platností od roku 2021. Podle ministerstva pro místní rozvoj, které zákon předkládá, by se mělo povolovací řízení u staveb snížit ze současných pěti let na jeden rok.

Návrhem zákona vznikne jednotná soustava státní stavební správy, v jejímž čele není žádné ministerstvo, ale nově zřízený Nejvyšší stavební úřad, uvedla například senátorka Anna  Hubáčková (KDU-ČSL): „Bude nadřízený krajským stavebním úřadům. Budou mít svá pracoviště v obcích s rozšířenou působností. Návrh je zcela v rozporu se stávajícím principem veřejné správy.“ Zákonem se podle ní zruší mnoho stavebních úřadů. V současnosti jich je asi 660, přejít by měly pod 205 obcí s rozšířenou působností. Podle brněnského zastupitele Filipa Chvátala (KDU-ČSL) je také nepřijatelné odebrání funkce samosprávám při tvorbě jediného rozvojového dokumentu, kterým je územní plán. „Nově by ho měl pořizovat státní superúřad, na který nebude mít vliv ani ministerstvo, natož město, které jej potřebuje,“ řekl Chvátal. Podle něj nelze spoléhat u měst jako Brno nebo Praha na fundovanost úředníků, kromě těch, kteří jsou zaměstnáni přímo na radnici.

ČTK

 

Více na:

 

Další aktuaility a média

2007.2016

Raftovačka na Hliníku v Ratíškovicích

 

Více informací

2007.2016

Vlastivědné muzeum v Kyjově

 

Více informací

2007.2016

Voda a půda jsou nenahraditelné suroviny, pojďme je konečně ochránit! - TZ KDU ČSL - kdu.cz - 18.6.2020

  Voda a půda jsou nenahraditelné suroviny, pojďme je konečně ochránit! TZ KDU ČSL -...

Více informací

2007.2016

Pole, nebo bagry? Mora va se bojí o svou vodu - Deník N - 16.6.2020

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.