Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Kuriózní předvolební kampaně: starosta Superman i slogan o suchu jako z hospody – Blanenský deník – 9.9.2020

Kuriózní předvolební kampaně: starosta Superman i slogan o suchu jako z hospody 

Blanenský deník 

9.9.2020

 

 

Volebními slogany se snaží upoutat politici na jihu Moravy voliče před říjnovými krajskými, a někde i senátními, volbami. Některé vzbuzují mezi lidmi vášně. Třeba heslo SPD na autobusu k inkluzi.

Kliknutím zvětšíte

14 fotografií v galerii ›

Starosta Znojma Jan Grois jako Superman. | Foto: Martin Grus

Jako superman je vyobrazený znojemský starosta a kandidát do Senátu za Znojemsko Jan Grois na koláži, kterou vytvořil znojemský kreativec Martin Grus. Deník Rovnost se zaměřil na pikantnosti i zajímavé billboardy v předvolebních kampaních. Na začátku října budou kromě voleb do krajského zastupitelstva také do Senátu za Brno-město, Vyškovsko a Znojemsko.

Grois je jedním ze sedmi lidí, kteří bojují o místo v Senátu za posledně zmíněný obvod, a tak se snaží být před volbami co nejvíc vidět. „Když jsem viděl jeho plakát, říkal jsem si, to je pohled, jak z plakátu Supermana. A v tu chvíli mi to vnuklo nápad. Dlouho jsem nedělal žádnou fotomontáž, tak co se hecnout a udělat takovej filmovej poster,“ sdělil Grus na sociální síti.

Výsledná koláž je složená z osmi fotek. Za Groisem vyčnívá radniční věž. „Zabralo to asi tři hodiny práce,“ zmínil kreativec.

Předvolební kuriozity v kraji

- Superman Grois: Starosta Znojma inspiroval kreativce ke koláži superhrdiny postojem na předvolební fotce.

- Nenecháme vás na suchu: Předvolební slogan lidovců na Hodonínsku upozorňuje na kauzu těžby štěrkopísku. Někteří v něm mohou vidět podporu alkoholu.

- Zdravé školství bez inkluze: Heslo SPD na autobusech v Brně pohoršilo jednoho z řidičů, s vozem odmítl vyjet.

Grois vzal fotomontáž s nadhledem. „Pro mě zatím nejlepší vtip na volby. Seš dobrej,“ reagoval na práci Gruse.

Lidovci na Hodonínsku se snaží zaujmout na billboardu sloganem Nenecháme vás na suchu. Lidé si jej však mohou vyložit po svém. „Je to dobrý politický slogan. Každopádně by jej mohli využít i hospodští u svých výčepů, aby potěšili žíznivé hosty,“ svěřila se třeba Simona Klimková z Vracova na Hodonínsku.

Senátorka a kandidátka do krajského zastupitelstva Anna Hubáčková vysvětlila, že heslo upozorňuje na kauzu plánované těžby štěrkopísku u Moravského Písku. Proti jsou dlouhodobě obyvatelé, obce i kraj. Bojí se znečištění zdroje pitné vody. „Šla jsem s tímto sloganem už do senátních voleb. V kauze jde o pitnou vodu pro více než sto čtyřicet tisíc obyvatel a také klimatické podmínky jsou stále horší. Proto slogan zůstává,“ řekla.

Heslo viděla i u konkurence. „Nevím, jestli mám být ráda, že se připojí k boji za vodu, nebo zlobit, že mi ukradli slogan,“ zmínila Hubáčková.

Jako kontroverzní se ukázala reklama SPD na autobusu brněnské hromadné dopravy se sloganem Zdravé školství bez inkluze. Jeden z řidičů Josef Prokeš s ní odmítl vyjet. Bral to jako útok na své děti. Jeho dcera je autistka a navštěvuje běžnou školu. „Situaci jsme s řidičem vyřešili k oboustranné spokojenosti. Dopravní podnik by za žádných okolností nepřijal reklamu, která odporuje zákonu,“ uvedla mluvčí Hana Tomaštíková.

Brněnská primátorka Markéta Vaňková je v kontaktu s generálním ředitelem podniku Milošem Havránkem kvůli případné regulaci politické reklamy. „Až bude mít návrh k dispozici, prodiskutujeme ho. Určitě se to nevyjasní v řádu dní,“ poznamenala.

Podle politologa Miloše Gregora se tím ovšem naopak zviditelnila SPD. „Její voliči mívají radikálnější názory na dění ve společnosti. Odmítání inkluze je dlouhodobý program strany,“ komentoval.

Tento článek jste si mohli přečíst díky předplatnému Deník Klubu

Autor: Redakce, Michal Hrabal

Starosta Znojma Jan Grois jako Superman.

Zdroj: Martin Grus

SPD láká na brněnských autobusech na heslo Zdravé školství bez inkluze. Slogan budí rozpaky.

Zdroj: Josef Prokeš

Předvolební kampaň v centru Hodonína před krajskými volbami.

Zdroj: Deník / Petr Turek

Za koho asi kandiduje do Senátu Růžena Šalomonová?

Zdroj: Deník / Dalibor Krutiš

Nároží ve Znojmě, plakátovací plochy, ale také bilboardy či sociální sítě. Tam všude se v těchto dnech objevují tváře politiků, kandidujících do Senátu či zastupitelstva Jihomoravského kraje. Na snímku je na plakátu místostarosta Znojma Karel Podzimek ml

Konkurenti. Starosta Znojma Jan Grois a ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík na sousedících billboardech u silnice ke znojemské nemocnici. Oba kandidují do Senátu.

Kandidát komunistů Pavel Kováčik se na lidi usmívá z plakátku třeba na sídlišti Pražská.

Autor: Michal Hrabal

Další aktuaility a média

2007.2016

Křest knihy Zázrak jménem voda v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Veřejné slyšení v Senátu k petici - Voda je život

   

Více informací

2007.2016

Požehnání moji senátní kanceláře v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Tříkrálová sbírka letos trochu netradičně

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.