Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Kontroverzní těžba štěrkopísku má určené dobývací území. Obce se odvolají - Hodonínský deník 10.1.2019

 

Kontroverzní těžba štěrkopísku má určené dobývací území. Obce se odvolají

 

Hodoníndký deník

Autor: Petr Turek

10.1.2019

 

Moravský Písek – Obvodní báňský úřad ve středu stanovil dobývací prostor pro těžbu štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem. A zamítl námitky vodařů a obcí, kteří proti těžbě zorganizovali petice.

Ty podpořily tisíce lidí především z hodonínského okresu. „Z rozhodnutí jsem velmi zklamaná, zvláště nyní, když vidíme, že obce vodu ztrácejí a dokonce ji musejí dovážet,“ reagovala senátorka za Hodonínsko Anna Hubáčková.

Ta mimo jiné poslední petici proti těžbě, kterou podepsalo téměř dvanáct tisíc lidí, představila v horní komoře parlamentu. Ta ji podpořila. „Za naši obec i Vodovody a kanalizace Hodonín budeme připravovat odvolání,“ prohlásila senátorka, která je i radní v Ratíškovicích a členkou dozorčí rady vodárenské společnosti. Ta zásobuje pitnou vodou z prameniště kousek od plánované těžby sto čtyřicet tisíc lidí.

Pro odvolání začala ve středu plynout patnáctidenní lhůta. „Pokud účastníci řízení podají odvolání na obvodním báňském úřadě, tak ten má měsíc na to, aby ho zhodnotil a postoupil Českému báňskému úřadu. Ten ve lhůtě rozhodne,“ sdělil ústřední báňský inspektor Bohuslav Machek.

 

Český báňský úřad může podle Machka rozhodnutí o stanovení dobývací prostoru o rozloze téměř půl kilometru čtverečního potvrdit, změnit nebo jej vrátí k dalšímu projednání. Pravomocné rozhodnutí o stavení dobývacího prostoru umožní těžaři, pražské společnosti České štěrkopísky, požádat o povolení těžit.

 

Termín započetí dobývání stanovil Obvodní báňský úřad do tří let od nabytí právní moci rozhodnutí o povolení hornické činnosti ve stanoveném dobývacím prostoru u Moravského Písku.

 

Foto: Deník / Jana Obšnajdrová
Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/kontroverzni-tezba-sterkopisku-ma-urcene-dobyvaci-uzemi-obce-se-odvolaji-20190110.html

 

Váce na:

Další aktuaility a média

2007.2016

PETICE ZA ÚSTAVNÍ OCHRANU VODY A PŮDY

  MOŽNO PODEPSAT ELEKTRONICKY   ZDE        

Více informací

2007.2016

SENÁT SCHVÁLIL SNAZŠÍ ŘEŠENÍ DLUHŮ Z DĚTSTVÍ - Radio Praha 15.8.2019

  SENÁT SCHVÁLIL SNAZŠÍ ŘEŠENÍ DLUHŮ Z DĚTSTVÍ,...

Více informací

2007.2016

Časopis Senát 3/4 2019

        Čtěte více na:     

Více informací

2007.2016

Výjezdní zasedání Stále komise pro rozvoj venkova v Žatci

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.