Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

HOSPODÁŘSKÉ NOVINY –Škromacha porazila žena, které říká Aničko: Nedá se nic dělat, respektuji vůli lidí 15.10.2016

Zdánlivě neporazitelný politický matador Zdeněk Škromach z ČSSD prožívá těžkou prohru přímo ve svém domovském obvodu.

V senátních volbách jej porazila nestranická soupeřka na kandidátce KDU-ČSL Anna Hubáčková, starostka Ratíškovic.

Lidi chtěli změnu a Anička je prý dobrá starostka, vysvětluje výsledek hostinský z obce Rohatec, kde bydlí Zdeněk Škromach.

Všichni kolem ní se už radovali a blahopřáli jí k vítězství, ale ona sama ještě pořád tlumila radost, která kolem ní panovala. Starostka Ratíškovic Anna Hubáčková, která se pustila do senátního souboje s velezkušeným Zdeňkem Škromachem, nechtěla nic zakřiknout.

"Ještě raději počkejme, ještě zbývá sečíst spousta hlasů," tvrdila starostka ve chvíli, kdy byla sečtena necelá pětina okrsků a průběžný výsledek ukazoval, že má téměř 70 procent hlasů.

Rybička se ještě mrská

Výsledky senátního souboje se rozhodla sledovat ve zdejším kulturním domě, kam přicházelo stále více místních lidí, kteří ji s kampaní pomáhali a přijali pozvání na závěrečné posezení, jež bylo připravené bez ohledu na výsledek. "Chtěla jsem všem poděkovat, protože mi spousta lidí v naší obci pomáhala a podporovala mě," vysvětlovala Hubáčková.

S každou další minutou ale začínala věřit, že to vyjde. Na plátně běžela televize, ve které už Škromach přiznával porážku. "Už je to jasné, už to jasné, rybička ještě mrská, ale už ví, že je konec," glosoval vystoupení končícího senátora šéf lidovců na jihu Moravy Roman Celý.

Živě: V senátních volbách vítězí lidovci, ČSSD a ANO se nedařilo. Škromach, Mládek nebo Váňa neuspěli - čtěte ZDE

Hodinu po uzavření volebních místností se už ale nechala strhnout k oslavám i Anna Hubáčková. Přijímala gratulace a radovala se společně se svými nejbližšími. "My jsme tě viděli v televizi," volali malí vnuci na babičku, která měla slzy v očích. "Všem hrozně moc děkuju," opakovala několikrát, zatímco kolem ní už bylo slyšet ťukot skleniček. "Anička nás nenechala na suchu," připomněl někdo hlavní heslo její kampaně Nenechám vás na suchu, což byl odkaz na ochranu životního prostředí.

Škromach postával u bazénku

Zato sousedním Rohatci, v místech, kde bydlí Zdeněk Škromach, panovala i přes slunečné počasí pochmurná nálada. Zdeněk Škromach stál u svého pověstného bazénku, ze kterého vysílal v minulosti svá "poselství", a věděl, že si bude muset hledat novou práci.

"Nedá se nic dělat, vůle lidí byla taková, jaká byla, já to respektuji," říkal Škromach, který přitom ještě před uzavřením volebních místností věřil v úspěch. "Bude to velmi těsné. Ale myslím, že o něco málo vyhraju," avizoval.

Už samotný pohled do Ratíškovic a Rohatce ale naznačoval už v sobotu dopoledne, že starostka bude mít zřejmě převahu. Zatímco v Ratíškovicích bylo možné vidět řadu lidí, kteří šli volit svou starostku za senátorku, v Rohatci byly ulice spíše prázdné.

"Zdeněk Škromach sice udělal docela dost, jak slyším lidi tady u nás doma, ale přece jen dost lidí říkalo, že čas od času jsou změny potřeba. A Anička ze sousedních Ratíškovic je prý dobrá starostka," říkal hostinský z rohatecké hospody U sudu.

Bývalý místopředseda ČSSD Škromach nechtěl hádat, proč mu voliči nedali více hlasů, podle něj bude dost času vše analyzovat. Jeho Hovory z bazénku možná překryly všechno ostatní, co v politice dělal, ať už to, že podle statistik patřil mezi vůbec nejaktivnější senátory, nebo že předložil třeba i zákon umožňující mít v sobě 0,8 promile alkoholu při jízdě na kole.

 

http://domaci.ihned.cz/c1-65478640-skromacha-porazila-zena-ktere-rika-anicko-neda-se-nic-delat-respektuji-vuli-lidi

Další aktuaility a média

2007.2016

Poděkování spolkům v Ratíškovicích

 

Více informací

2007.2016

Tradiční novoroční setkání s diplomatickým sborem v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl zpřísnit tresty - Blesk.cz 15.1.2020

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl...

Více informací

2007.2016

Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi senátory, výhrady má jediný - aktualne.cz - 13.1.2020

  Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi...

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.