Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Hodonínský deník - Z nebezpečné silnice dostane cyklisty stezka!

 

Hodonínský deník - Z nebezpečné silnice dostane cyklisty stezka! 

 

 

2.2.2018 - Hodonín, Ratíškovice – Daleko vyšší bezpečí pro lidi jezdící mezi Hodonínem a Ratíškovicemi slibuje nová cyklostezka. Na její přípravě momentálně pracují představitelé města i sousední obce. „Na kolo sednu jen občas, ale zrovna v těchto místech bude stezka užitečná. Z hlediska bezpečnosti je to tam nepříjemné,“ myslí si například Eliška Cetkovská z Hodonína.
Náklady jsou v desítkách milionů korun. Jen na ratíškovické straně jich bude potřeba pětadvacet. Právě Ratíškovičtí už mají k dispozici potřebné dokumenty včetně stavebního povolení a podané žádosti o státní dotaci. Pakliže úředníci dají plánu zelenou, dotace pokryje pětaosmdesát procent potřebné částky.
Trasa stezky má kopírovat stávající silnici vedoucí lesem a křížící se se silnicí I/55. Místo je mezi lidmi známé jako křižovatka smrti. Cílem výstavby je právě zvýšení bezpečnosti cyklistů, křižovatku však budou muset zdolávat i nadále. Stavba nadjezdu či podjezdu momentálně patří do žánru sci-fi.
Co je v plánu nyní? „Pruh v lese určený ke stezce se chystáme kácet.
Před zahájením prací ale musíme ještě přeložit část optického kabelu,“ upozornila starostka Ratíškovic Anna Hubáčková z KDU-ČSL.
Verdikt o dotaci bude v ideálním případě jasný na jaře, vyloučený ale není ani letní termín. Zatímco v Ratíškovicích jsou už připravení, na hodonínské straně se vykupují pozemky a tvoří nákresy.
Dohody s vlastníky se podle hodonínského místostarosty Jiřího Jandy z ČSSD daří.
„Hotovo chceme mít letos. Otázkou je, co bude po volbách a zda nové zastupitelstvo zahrne cyklostezku do rozpočtu,“ sdělil Janda.
Ratíškovická část stezky může být hotová příští rok.
Podobná dopravní situace panovala také mezi Hodonínem a Dubňany, kde silnice často neumožňuje bezpečný odstup mezi auty a cyklisty. Pruh lesa podél cesty tak ustoupil právě cyklostezce, kterou následně začali využívat například i bruslaři.
LUKÁŠ IVÁNEK

Více na:

Další aktuaility a média

2007.2016

171.výročí narození T.G.Masaryka - Hodonín

   

Více informací

2007.2016

8. schůze Senátu - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

9. schůze Ústavně-právního výboru - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

Jednání pléna Senátu - projednání tzv. Pandemického zákona

   

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.