Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

HODONÍNSKÝ DENÍK: Online rozhovor: na otázky čtenářů odpovídala Anna Hubáčková 4.10.2016

Pracovala nejdříve jako referent na Okresním úřadě Hodonín se zaměřením na kvalitu vod. V této době již byla při rozhodování o vyhlášení ochranných pásem pro zdroje pitné vody a také u odhalení závažné ekologické zátěže v blízkosti průmyslových areálů Bzenec Přívoz. V letech 1993 - 1999 zastávala funkci vedoucí referátu Životního prostředí . Od 1.8.2011 na základě výběrového řízení začala pracovat jako vedoucí Odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Poslední 2 roky i jako zástupkyně ředitelky na Krajském úřadě Jihomoravského kraje. Řídila výkon státní správy i samosprávy ve všech oblastech životního prostředí. Mnozí ji znají jako starostku Ratíškovic, zastánce šetrného přístupu k životnímu prostředí, ochránkyni vody na Hodonínsku nebo třeba ženu v kroji i v klobouku. Umí pěstovat a vyrábět víno, ale také se dokáže postarat o svou obec i o hlubší problémy regionu. Zažila spoustu krizových situací během povodní a dalších ekologických katastrof, kdy se na ni obraceli se svými potížemi starostové z celého kraje. Nyní se rozhodla zúročit své zkušenosti a znalosti a kandidovat do Senátu v senátním obvodu Hodonínsko. Na otázky čtenářů kandidátka do senátu odpovídala v úterý 4.10 od 9:00.

DOTAZ: Dle všeho máte dostatek zkušeností. Pracovala jste ale v oblasti životního prostředí. Jak budete řešit ostatní problémy, které na Hodonínsku existují?

ODPOVĚĎ:Řešení vidím v užší spolupráci s vedením obcí, buď přímo, nebo v rámci mikroregionů nebo místních akčních skupin. Hlavní problémy vidím v nezaměstnanosti, kvalitě silnic, dostavbě R55 a dopadech počasí na zemědělce.

DOTAZ: Proč kandidujete za KDU?

ODPOVĚĎ:Stejně jako pro KDU-ČSL jsou pro mne důležitá rodina, pomoc lidem a potřebným. Potěšila mě podpora Starostů a nezávislých (STAN), Liberálně ekologické strany (LES) a Demokratické strany zelených.

DOTAZ: Jak budete jako senátorka komunikovat s lidmi? Znáte problémy celého Hodonínska? Jak je budete řešit?

ODPOVĚĎ:Chci co nejvíce času trávit v regionu jak mezi lidmi, tak s vedením měst a obcí. Pokud budu zvolena, moje práce nebude omezena "úředními dny". Jak starosta, tak senátor musí být lidem k dispozici kdykoliv. Problémy Hodonínska znám a řeším je denně.

DOTAZ: Silnice, zatížení kamiony, velké nároky a nízké dotace. Co s tím uděláte jako potenciální senátorka?

ODPOVĚĎ:Nabídka dotací je široká, úkolem senátora je zajistit jejich maximální využití. Právě další prostředky pomohou řešit špatný stav silnic, vytlačení kamionů z obcí a dořešení R55 směrem na Zlín.

DOTAZ: Jaké máte ráda víno?

ODPOVĚĎ:Mé nejoblíbenější odrůdy jsou rulandské šedé z bílých vín a andré z červených.

DOTAZ: Paní starostko, jak můžete pomoci Ratíškovicím z postu senátora?Děkuji

Daniela Souperová

ODPOVĚĎ:Jako senátorka se budu snažit o zajištění větších finančních prostředků na bydlení pro seniory, mladé rodiny a na přístavbu školy, zejména technických dílen.

DOTAZ: Mluvíte o tom, že umíte řešit skutečné problémy. Jaké to tedy jsou?

ODPOVĚĎ:Stručně řešeno je to nezaměstnanost, dořešení R55, boj proti výkyvům počasí a nedostatečná podpora zemědělství a vinařů.

DOTAZ: Budete mít v případě zvolení podporu jen KDU nebo i jiných politických stran a seskupení?

ODPOVĚĎ:viz moje předchozí odpověď :-)

DOTAZ: V čem se lišíte od kandidátů?

ODPOVĚĎ:Liším se většími zkušenostmi v práci pro lidi a při řešení problémů krizových problémů (povodně a ekologické havárie). Jako jediná aktivně bojuji se suchem, výkyvy počasí a pracuji na zabezpečení kvality a dostatku pitné vody pro všechny.

DOTAZ: Viděl jsem video na webu Ratíškovic. Děláte pro krajinu asi hodně. Co máte připraveno do budoucna?

ODPOVĚĎ:Ještě teď na podzim budeme sázet další ovocné stromy a připravujeme projekty na ochranu před přívalovými dešti (poldry a zatravňování).

DOTAZ: V rodině se nám líbí, že jste lidská a pracovitá. Co se vám za dobu vaší kariéry podařilo?

ODPOVĚĎ:Zasahovala jsem úspěšně při povodních, pomohla jsme s budováním mnoha staveb vodovodů, kanalizací, čistíren odpadních vod, sběrných dvorů, třídících linek odpadů, plynovodů a dalších. Viz. www.annahubackova.cz/moje-aktivity

DOTAZ: Dobrý den,

paní Hubáčková, co je Vaší největší výhodou oproti panu Škromachovi? Děkuji Klenovská

ODPOVĚĎ:Doufám, že lidé ocení mou práci a mé zkušensoti. Jinak posuďte sami na www.annahubackova.cz

DOTAZ: Kandidujete do senátu nebo do kraje?

ODPOVĚĎ:Ráda bych se stala senátorkou, abych mohla pomáhat lidem z vyšší úrovně a s více problémy.

DOTAZ: Paní Hubáčková, zajímalo by mě, co můžete udělat jako senátor pro mladé lidi na Hodonínsku. Děkuji Dřímal

ODPOVĚĎ:Chci zajistit více finančních prostředků a tím vytvořit podmínky a zázemí pro práci s mládeží. Sama v současné době vedu oddíl volejbalu mládeže v Ratíškovicích. 

 

http://hodoninsky.denik.cz/online-rozhovor/online-rozhovor-na-otazky-ctenaru-odpovi-kandidatka-do-senatu-anna-hubackova-20160930.html

Další aktuaility a média

2007.2016

Hodonínsko: děti z poničených obcí baví dobrovolníci. Na příměstských táborech - denik.cz - 21.7 2021

  Hodonínsko: děti z poničených obcí baví dobrovolníci. Na...

Více informací

2007.2016

Pro děti z tornádem zasažených obcí připravili výlet, uhradí jim i tábor - blansko.cz - 16.7.2021

Pro děti z tornádem zasažených obcí připravili výlet, uhradí jim i...

Více informací

2007.2016

Vavrouškovu cenu ulovil Pernický, rybář z kauzy Bečva; pedagožka Korvasová a mladý vědec Mikát - asz.cz - 14.7.2021

  Vavrouškovu cenu ulovil Pernický, rybář z kauzy Bečva; pedagožka Korvasová a...

Více informací

2007.2016

Schůzka vedoucího Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v ČR pan Liang-Ruey KE v Senátu v souvislosti s finančním darem JMK pro postižené obce tornádem

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.