Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

HODONÍNSKÝ DENÍK: Křeslo v senátu patří starostce Hubáčkové. Škromach: Začínám opět od nuly – 15.10.2016

Hodonínsko – V nadcházejících šesti letech bude zájmy Hodonínska v Senátu hájit starostka Ratíškovic Anna Hubáčková. Ve druhém kole voleb porazila politického matadora Zdeňka Škromacha. A to výrazně. Získala téměř sedmdesát procent hlasů. K urnám přišlo poměrně málo lidí, jen pětina oprávněných voličů.

Devětapadesátiletá ratíškovická starostka pod vlajkou lidovců zvítězila již v prvním kole, procentuálně získala dokonce nejvíce hlasů na jižní Moravě. Již to ji překvapilo. „Děkuji za důvěru, nebudu teď tak moc slavit, již teď se chystám pracovat," vzkázala na videospotu lidem Hubáčková.

Přečtěte si také, jak dopadly volby ve zbytku kraje:

- Brno: Senátní volby: křeslo obhájil Žaloudík a uspěl nováček z hvězdárny Dušek

- Vyškovsko: Ivanovičtí hlasovali ve druhém kole pro Jelínkovou. Poslali ji do senátu

- Blanensko: Voliči rozhodli. Vítková míří z boskovické radnice do senátu, vystřídá Regece

V kampani poukazovala na svoji pracovitost a empatii. Zaměřila se hlavně na odpovědný přístup k přírodě a snahu o udržení vodu v krajině, s čímž také souvisí otázka těžby štěrkopísku u Moravského Písku.

Sociální demokrat Zdeněk Škromach napnul před druhým kolem všechny síly, ale nestačilo to. Nepomohla ani návštěva předsedy vlády Bohuslava Sobotky, který v Hodoníně spolu s ním rozdával růže. „Chci poděkovat všem občanům, kteří mě ve druhém kole senátních voleb podpořili. Moc si toho vážím. Na vítězství to však nestačilo. Rád bych taky popřál paní Aničce Hubáčkové k úspěchu. Pro mě výzva, začínám opět od nuly," napsal na sociální síti Facebook rohatecký radní.

V nejmenší volební obci na Hodonínsku – Skalce – v prvním kole senátních voleb získali oba kandidáti shodný počet hlasů. Každý 27,27 procent. Ovšem v kole druhé 70,27 procent připadlo Hubáčkové. Vhodit lístek do urny v druhém kole tam přišlo 37 lidí ze 137 voličů.

V minulých volbách v roce 2016 získal Škromach v prvním kole 17 476 hlasů. Ve druhém kole měřil síly s Alenou Venhodovou hájící barvy ODS. Mírně ztratil, nicméně na senátořské křeslo to stačilo. V druhém kolem dostal 16 444 hlasů, což představovalo 56,17 % z celkového počtu. Volební účast tehdy byla 27,49 %.

Sociální demokraté propadli v celostátním měřítku. Naopak vítězem voleb jsou lidovci.

Do obvodu Hodonín náleží 65 obcí okresu. Zbylých 17 patří do obvodu Uherské Hradiště, kde před dvěma lety zvítězil majitel hazardní skupiny Synot Ivo Valenta.

Kdo je ANNA HUBÁČKOVÁ

59 let, nestraník za KDU-ČSL

od roku 2014 starostka Ratíškovic

Předtím působila řadu let jako úřednice. Začínala jako vodohospodářka hodonínského závodu Jihomoravských vodovodů a kanalizací, v 90. letech vedla odbor životního prostředí Okresního úřadu v Hodoníně, od roku 2000 vedla odbor životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje, kde pracovala až do svého vstupu do politiky.

O hlasy voličů se jako nestraník na kandidátce KDU-ČSL ucházela poprvé a hned úspěšně před dvěma roky v komunálních volbách.

Vystudovala stavební fakultu Vysokého učení technického v Brně (1981), při zaměstnání pak ještě bakalářský obor místní správa na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (1995). Za svou práci na krajském úřadě získala v roce 2005 Cenu ministra životního prostředí.

 

Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/hubackova-vs-skromach-ve-druhem-kole-senatnich-voleb-zacalo-scitani-hlasu-20161015.html

Další aktuaility a média

2007.2016

171.výročí narození T.G.Masaryka - Hodonín

   

Více informací

2007.2016

8. schůze Senátu - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

9. schůze Ústavně-právního výboru - projednání zákona o bonusu k nemocenské při koronavirové karanténě

 

Více informací

2007.2016

Jednání pléna Senátu - projednání tzv. Pandemického zákona

   

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.