Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

HODONÍNSKÝ DENÍK: Boj o Senát: Škromacha vyzvou dvě starostky z Hodonínska – 14.1.2016

Hodonínsko – Občanští i křesťanští demokraté představili své kandidátky na senátora pro podzimní volby za obvod Hodonínska a Kyjovska. Současnému senátorovi a místopředsedovi horní komory Zdeňku Škromachovi ze sociální demokracie se postaví dvě starostky – Anna Hubáčková a Jana Bačíková.

Druhá jmenovaná chce zúročit zkušenosti získané za dlouhá léta v komunální politice. „Umím se vcítit do problémů lidí, které jsem poznala jako podnikatelka či zaměstnankyně," řekla Bačíková. Ta je v současnosti předsedkyní mikroregionu Nový Dvůr a druhé volební období starostkou Vacenovic.

Jako místopředsedkyně oblastního sdružení občanských demokratů převzala kandidátskou štafetu po Aleně Venhodové, která získala senátorský mandát před dvanácti lety. „Snažím se o to, aby politika byla skutečnou službou, ne snůškou slibů, které často ani není možné splnit. Chtěla bych v senátu nabídnout také selský rozum, za který se možná někdo stydí," nastínila důvody kandidatury vacenovická starostka, jejíž nominaci schválil tento týden jihomoravský regionální sněm strany.

Její kolegyně z Ratíškovic Anna Hubáčková bude v senátních volbách jako nestranička hájit lidovecké barvy. „Nabídka křesťanských demokratů mě velmi překvapila. Řekli, že jsem pro ně osobností, která má za sebou výsledky. Myslí si, že to ocení i ostatní. Proto jsem přijala," svěřila se Hubáčková. Starostkou nejlidnatější vesnice hodonínského okresu je od konce roku 2014, kdy vystřídala současného lidoveckého poslance Josefa Uhlíka. Předtím vedla krajský odbor životního prostředí.

A právě na zelené postoje mohou slyšet případní voliči. „Moje práce směřuje do ekologie, ani v době volební kampaně ji nemohu pominout. Mám rozdělané projekty v obci i mikroregionu, musím a také chci se jim věnovat. Samozřejmě celkový programový směr bude ve shodě se stranou," přiblížila ratíškovická starostka, která v roce 2005 získala cenu ministra životního prostředí.

Komunisté zatím svého kandidáta pro senátní volby nepředstavili. „Základní organizace navrhly dvě osobnosti, ty však svou kandidaturu odmítly," popsal současný stav předseda okresního výboru strany Ján Lahvička s tím, že adept na senátorské křeslo vzejde až z únorové schůze okresního výboru.

Už loni potvrdil svůj zájem o obhajobu mandátu v horní komoře parlamentu Zdeněk Škromach. Minulý týden prošel bez protikandidáta primárkami. Na jaře by jej mělo ještě posvětit vnitrostranické referendum. Babišovo hnutí zatím podle předsedy oblastního sdružení ANO Petra Šmidrkala na Hodonínsku a Kyjovsku svého uchazeče o post mezi jednaosmdesátkou zkušených nemá.

V posledních senátních volbách na Hodonínsku a Kyjovsku se do souboje o senátorské křeslo přihlásilo osm osobností. Finálový duel sociálních a občanských demokratů tehdy vyhrál Zdeněk Škromach před obhájkyní Alenou Venhodovou. Ta uspěla v roce 2004 proti svému lidoveckému předchůdci Josefu Kaňovi v obou kolech. Tento kandidát z Dolních Bojanovic nahradil v roce 1998 prvního senátora za Hodonínsko a stranického kolegu Jana Bendu.

 

http://www.denik.cz/jihomoravsky-kraj/boj-o-senat-skromacha-vyzvou-dve-starostky-20160113-dhmw.html

Další aktuaility a média

2007.2016

Poděkování spolkům v Ratíškovicích

 

Více informací

2007.2016

Tradiční novoroční setkání s diplomatickým sborem v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl zpřísnit tresty - Blesk.cz 15.1.2020

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl...

Více informací

2007.2016

Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi senátory, výhrady má jediný - aktualne.cz - 13.1.2020

  Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi...

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.