Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Hodonín si připomínal 170. výročí narození Masaryka - Hodonínský deník - 10.3.2020

 

Hodonin si připominal 170. vyroči narozeni Masaryka

 

Zakladatele československého státu a jeho prvního prezidenta T. G. Masaryka si v sobotu 7. března připomněli v Hodoníně příbuzní Masarykovy rodiny, státníci, politici, sportovci i i veřejnost. Výročí narození a osobnost T. G. Masaryka oslavili netradičně během i vzpomínkovým shromážděním.

Z Masarykova rodného města Hodonína vyběhli ráno sportovci TJ Sokol Praha – Krč se štafetovým kolíkem a českou vlajkou na 360 kilometrů dlouhou trať napříč republikou. Dvoudenní štafeta TGM Hodonín – Praha Lány 2020 symbolicky propojila Masarykovo rodné město s místy, kde T. G. Masaryk žil nebo která jsou spojena s jeho jménem. Štafeta končila druhý den v Lánech, místě prezidentova posledního odpočinku.

V sobotu odpoledne přijeli do Hodonína potomci Masarykovy rodiny ze Slovenska, Čech i Moravy a po celý den byli centrem pozornosti médií. Rodinu zastupovala paní Beata Končošová, praneteř Masaryka. Hosté si prohlédli stálou expozici v muzeu T. G.

Masaryk a rodný kraj a nedávno otevřenou výstavu Setkali se s Masarykem. Setkání a prohlídky Masarykova muzea se zúčastnili

také předseda Senátu Miloš Vystrčil, senátorka Anna Hubáčková, poslankyně Jana Krutáková, kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze Erick W. Black a další hosté.

Při vzpomínkovém shromáždění u pomníku Masaryka se k nim připojil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. V projevech se řečníci zabývali především odkazem T. G. Masaryka pro současnost a demokracii. Shromáždění zakončily státní hymny Slovenské republiky a České republiky.

 

 

Více na:

Další aktuaility a média

2007.2016

Hodonínsko: děti z poničených obcí baví dobrovolníci. Na příměstských táborech - denik.cz - 21.7 2021

  Hodonínsko: děti z poničených obcí baví dobrovolníci. Na...

Více informací

2007.2016

Pro děti z tornádem zasažených obcí připravili výlet, uhradí jim i tábor - blansko.cz - 16.7.2021

Pro děti z tornádem zasažených obcí připravili výlet, uhradí jim i...

Více informací

2007.2016

Vavrouškovu cenu ulovil Pernický, rybář z kauzy Bečva; pedagožka Korvasová a mladý vědec Mikát - asz.cz - 14.7.2021

  Vavrouškovu cenu ulovil Pernický, rybář z kauzy Bečva; pedagožka Korvasová a...

Více informací

2007.2016

Schůzka vedoucího Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v ČR pan Liang-Ruey KE v Senátu v souvislosti s finančním darem JMK pro postižené obce tornádem

 

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.