Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Další kilometry nových cyklostezek. U Baťova kanálu i Moravské Sahary- novinky.cz 8.2.2019

 

Další kilometry nových cyklostezek. U Baťova kanálu i Moravské Sahary

 

Obce na Slovácku dokončují další nové cyklostezky. Tento týden zahájil provoz první modernizovaný úsek v jižní části Baťova kanálu. Další kilometry přibudou v lese mezi Bzencem a Hodonínem.

Nový a moderní povrch pro cyklisty jedoucí podél Baťova kanálu. To je cíl obcí Jihomoravského kraje, jejichž katastry tato vodní cesta vede. Plnit ho začaly v loňském roce a v prvním únorovém týdnu roku 2019 pomyslně předaly turistům prvních téměř sedm set metrů vedoucích z přístaviště Výklopník u Sudoměřic směrem na Petrov.

 

„V tomto roce bude následovat ještě kousek, který protáhne stávající hotový úsek opačným směrem k železničnímu mostu. V projektové přípravě už je pak další úsek mezi Strážnicí a Petrovem,“ uvedl předseda svazku obcí Obce pro Baťův kanál Ladislav Ambrozek.

 

Nový povrch i pevnější břehy

Stavba stála více než 11 milionů korun a kromě nového povrchu také zpevnila hráz vodní cesty. Z větší části akci zaplatily dotace EU, přispěl i Jihomoravský kraj a obec Sudoměřice.

 

Zástupci obcí tak vycházejí vstříc cyklistům, kterých stezkou podél kanálu jezdí rok od roku více. Rozhodně v tom nejsou na Slovácku osamoceni. Tato oblast je pro cyklisty díky mnoha trasám doslova rájem. Se začátkem nové turistické sezony tak zmíněná stezka nebude rozhodně jedinou novinkou.

 

Bezpečněji k Vátým pískům

Ještě v závěru loňské sezony začala sloužit cyklistům úplně nová, více než tříkilometrová trasa z Bzence do Bzence-Přívozu. Těsně před dokončením je i přibližně stejně dlouhý úsek z Ratíškovic do Hodonína. Oba vedou v bezpečné vzdálenosti podél silnice a zpřístupňují mnohem bezpečněji oblast tzv. Moravské Sahary, která se nachází mezi nimi. Její součástí je i chráněná oblast Váté písky.

 

Oblastí vede mezi cyklisty i inline bruslaři velmi populární, více než osm kilometrů dlouhá cesta napříč lesem. Díky novým úsekům se k ní lépe dostanou lidé přijíždějící na kole ze všech světových stran.

 

 

Více na:

 

Další aktuaility a média

2007.2016

Vodu chtějí do Ústavy - Právo - Jižní Morava 2.10.2019

 

Více informací

2007.2016

Štěrku se nenapijeme! Voda se má chránit Ústavou - Zprávy ze Slovácka 4.10.2019

 

Více informací

2007.2016

Těžba? Vodu má chránit Ústava - Hodonínský deník 7.10.2019

 

Více informací

2007.2016

Petice za ústavní ochranu

    Petice za ústavní ochranu vody je k podepsání v...

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.