Zajímá mě Váš názor - napište mi

Tel.: +420 732 475 570

Email: hubackovaa@senat.cz

Chtějí zrušit přejezd, obce jsou proti - Hodonínský deník

 

Ctějí zrušit přejezd, obce jsou proti

 

Rohatec, Ratíškovice /FOTOGALERIE/ – S plánem zvýšit bezpečnost na křížení drážních kolejí se silnicemi chtějí železničáři zrušit i rozsáhlý přejezd na trati mezi Břeclaví a Přerovem v Rohatci-Kolonii. Se stavbou náhrady se má začít po roce 2020.
Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/chteji-zrusit-prejezd-obce-jsou-proti-20180403.html

Avšak už jen informace o zrušení přejezdu vzbudila řadu především negativních ohlasů. „Hned jakmile se zpráva o zrušení objevila, tak jsme i se starostkou sousední obce začali bít na poplach. Nevím, proč chce někdo zrušit tento široký přejezd, na němž se nikdy nic nestalo a je bezpečný. Navíc jde o jedinou silniční přístupovou cestu od Kyjova a Ratíškovic směrem na Strážnici, aby lidé nemuseli jezdit na hroznou křižovatku na hodonínském Pánově,“ poukázal rohatecký starosta Jarmil Adamec.
Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/chteji-zrusit-prejezd-obce-jsou-proti-20180403.html

Připomněl, že pokud by se mělo opravdu začít stavět, tak proti tomu očekává petici z více obcí. Ulicí, která končí přejezdem, totiž ročně projede sedm set tisíc aut. „Jeho zrušení by bylo pro nás neštěstím, zvláště v době, kdy není dořešený sjezd ze silnice I/55. To by nás pak mohli od ní úplně odříznout,“ řekla ratíškovická starostka Anna Hubáčková s tím, že by šlo navíc o velice nákladnou investici.
Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/chteji-zrusit-prejezd-obce-jsou-proti-20180403.html

Správa železniční dopravní cesty nyní zvažuje po zrušení šestikolejného přejezdu dvě varianty náhrady. Buď přímé napojení ratíškovické silnice na tah z Otrokovic do Břeclavi, nebo podjezd pod novým železničním mostem. „Tato investice byla v plánu už dříve, ale Klausova vláda ji v roce 1997 seškrtala, takže pak zůstal i tento úrovňový přejezd,“ upozornil znalec železniční historie Leoš Tomančák. Připomněl to, že vyzváněcí doby na přejezdech jsou nastavené na traťovou rychlost 160 kilometrů v hodině a osobní vlaky s třetinovou rychlostí je aktivují mnohem dřív. To je i příčina delšího čekání v Rohatci.

 

Projektant nyní zpracovává varianty řešení. „Následně začneme projednávat způsob nahrazení rušeného přejezdu se státními i krajskými silničáři a obcí Rohatec,“ uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiáš. Stavbu podle něj musejí sladit s připravovanou státní investicí na silnici mezi Bzencem-Přívoz a Rohatcem. Místní se však obávají toho, aby se o řešení nerozhodlo bez jejich vědomí. „Minimálně samospráva a obyvatelé místní části Kolonie by se měli účastnit jednání, aby mohli připomínkovat konkrétní záměry,“ dodal Jan Švanyga, který bydlí nedaleko přejezdu.

 

Více na:

Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/chteji-zrusit-prejezd-obce-jsou-proti-20180403.hZdroj: https://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/chteji-zrusit-prejezd-obce-jsou-proti-20180403.html

 

Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/chteji-zrusit-prejezd-obce-jsou-proti-20180403.html

Další aktuaility a média

2007.2016

Poděkování spolkům v Ratíškovicích

 

Více informací

2007.2016

Tradiční novoroční setkání s diplomatickým sborem v Senátu

 

Více informací

2007.2016

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl zpřísnit tresty - Blesk.cz 15.1.2020

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl...

Více informací

2007.2016

Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi senátory, výhrady má jediný - aktualne.cz - 13.1.2020

  Napodruhé lépe. Adept na ústavního soudce míří mezi...

Více informací

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.
roh.png, 3,1kB

V nákupním košíku nemáte žádné zboží.

Dosud nebyl přidán žádný produkt.